התנהגות ילדנו
                  

זכרו לילדים יש שלבים שונים של התפתחות והתנהגות:

 

סוג "א": סוג התנהגות זה היינו רצוייה, הוא כולל עשיית שיעורי בית, התנהגות מנומסת,ביצוע מטלות.פעולות אלא זוכות לשבחים ומחמאות.

 

סוג "ב": סוג זה היינו נסבל, אך עם תנאים מסוימים, כגון:מחלה(של ההורים או הילד),לחץ גורמים אי מילוי של מטלות מסוימות, נסיגה בהתנהגות(דיבור של תינוק וכו). מכירים?

 

סוג "ג": התנהגות מסוג זה היא בלתי נסבלת ולא מקובלת, היא כוללת אלימות פיזי,רגשית ומילולית הפוגעת ברווחת הילד ומשפחתו.התנהגות זו אסורה על פי חוק,אתיקה,דת ומנוגדת לערכי החברה. סוג זה כולל התנהגות אנטי חברתית,אגרסיבית,

ונדליזם, גזענות וכו.

 לעיתים להורים יש קושי לזהות את ההבדל בין התנהגות נורמטיבית לבין בעיות שונות בהתנהגות.

 

ההבדל בין התנהגות נורמטיבית לבלתי נורמטיבית לא תמיד ברור,לעיתים קו דק מאוד מפריד בינן,מפני שמה שנחשב

ל"נורמטיבי" תלוי מאוד מהתפתחות של הילד,אשר מגוונת ביותר אצל ילדים

באותה קבוצת גיל.

התפתחות ילדים באותו גיל אינה שווה ועקבית מפני שלרוב היא תלויה במעמד

החברתי,הערכים המשפחתיים,ציפיות ורקע חברתי ותרבותי.

הבנה התפתחותו הייחודית של ילדכם היא הכרחית, מפני שהיא תסייע לכם

להבין ולקבל התנהגותם.

 

  .

 

טיפים:                        

 

 

 

סימנים של הפרעות קשב וריכוז:

 

 

 

 

 

 

ספורט:

 

 

 

 

טיפול התנהגותי:

 

תגובתכם משחקת תפקיד חשוב.

 

 התגובות שלכם כהורים מכוונות על ידי תפיסתכם את ההתנהגות כבעייתית.    לעתים הורים מגיבים באופן מוגזם לשינוי לא משמעותי בהתנהגות של  הילד,במצב קיצוני הפוך, ההורים יבחרו להתעלם משינוי התנהגותי בעייתי,הם  מוצאים פתרונות פשוטים ומהירים למה שעלול להוות בעיה אמיתי,רצינית  ומורכבת.תגובות כאלה עלולות ליצור קשיים ולעקב פתרונות אמיתיים לבעיות שנוצרו.                                                                           

 

התנהגות המקובלת על זוג הורים מסוים, לא בהכרח מקובלת על הורים אחרים. ישנם הורים קפדנים וישנם הורים סלחניים יותר, והציפיות שלהם מהילדים, דומות לציפיות של הוריהם מהם, כשהיו ילדים בעצמם.

 

התנהגות מסוימת הופכת לבעייתית, כשההורים חשים כי אחרים שופטים אותם על פי ההתנהגות של ילדייהם. מצב זה מוביל להתנהגות לא עקבית מצד ההורים: בבית הם קבלו בתנהגות מסוימת,בציבור יתבישו ממנה.המזג של ההורים, מצבי רוח ומצבי לחץ יומיומיים,ישפיעו על איך ייפשרו ההורים את התנהגות ילדייהם.הורים גמישים יותר יסבלו ויבלו התנהגות יותר מגוונת כנורמטיבית,ופחות ייתייגו התנהגויות מסוימת כבעיתיות,לעומת זות הורים מחמירים יותר,יעדיפו להשליט מהר יותר,משמעת על ילדייהם.סביר להניח כי הורים עם בעיות כספיות,חברתיות או אחרות,יסבלו פחות את חופש הפעולה בהתנהגות הילדים. הורים נבדלים מהורים אחרים ברקע שלהם,ערכים והעדפות אישיות, כל אלו מעצבים את סגנון התנהגותם אשר ישפיע על התנהגות הילדים והתפתחותם.  

 

 

כשאין תגובה:

 

כשהתנהגות הילדים היא מורכבת ומאתגרת, יש הורים המעדיפים לא להגיב ולא להתייחס. הורים ידיפו לתרץ את אי התגובה בצורות שונות: הכחשה ("אני רוצה שזה יעלם"), התעלמות ("זה יעבור עם הגיל"), היסוס ("הוא עלול להיפגע רגשית"), פחד מדחייה ("הוא יפסיק לאהוב אותי"). 

 

רופא ילדים יכול לסייע:

 

אם אתם חוששים כי התנהגות והתפתחות ילדכם אינה נורמטיבית, ולא בטוחים איך התנהגותו משפיעה על התפתחות תקינה, מומלץ להתייעץ עם רופא הילדים שלכם בהקדם, גם כדי להיות בטוחים שהתנהגות ילדיכם היא בגדר הנורמה.

 

מטרת אתר זה על תכניו השונים הוא לספק מידע בלבד ואין לראות בהם אבחנה רפואית ו/או חוות דעת. תכני האתר אינם מהווים בשום מקרה תחליף להתייעצות אישית עם גורם מקצועי מוסמך. כל שימוש באתר על אחריותם הבלעדית והמלאה של המשתמשים. גלישה באתר מהווה הסכמה מצד הגולש לתנאים אלו. 

 

 

 אבחונים:

 

 

בעיות:

 

 

 

 

 

 

 

 

עיצוב אתרים, הקמת אתרים, בניית אתרים, מסחר אלקטרוני, סליקה, סליקת כרטיסי אשראי
2017 © www.adhd-test.co.il. כל הזכויות שמורות. | תקנון האתר | הצהרת פרטיות