אבחון דידקטי

 

טיפ מס' 1 | טיפ מס' 2 | טיפ מס' 3 | טיפ מס' 4 | טיפ מס' 5 | טיפ מס' 6 | טיפ מס'7 | טיפ מס'8 | טיפ מס'9 |

 

      ללמוד כל יום משהו חדש

 

אבחון דידקטי הינו אבחון המשמש כבסיס לכל בדיקה של תחומי הלמידה. אבחון זה מאפשר בדיקת קשיים בתחומי למידה שונים בקרב הנבחן, בהם קריאה, כתיבה, הבעה והבנת הנקרא. בנוסף האבחון הדידקטי מאפשר לעיתים גם לאבחן את הסיבות הגורמות לקשיים. קיימת אפשרות גם להרחבת האבחון  ועריכה  של אבחון דידקטי באנגלית או בחשבון. 

מה אבחון דידקטי כולל?
אבחון דידקטי נועד לאתרליקויי למידה וכולל בדיקה של מערכת השפה, זיכרון, תכנון וארגון, תפקידים ניהוליים, קריאה, כתיבה, חשבון ואנגלית, תפיסה והערכת פוטנציאל.
בתום האבחון תקבלו דוחמפורט שיציג את התוצאות שהתקבלו, מסקנות והמלצות להתערבות ודרכי פעולה, במקרה שאכןמתגלים ליקויי למידה. ההורים והילד יקבלו הסבר מפורט על הממצאים.

בתום האבחון תקבלו דוחמפורט שיציג את התוצאות שהתקבלו, מסקנות והמלצות להתערבות ודרכי פעולה, במקרה שאכןמתגלים ליקויי למידה. ההורים והילד יקבלו הסבר מפורט על הממצאים.

 

דידקטי קיד - אבחון דידקטי ופסיכודידקטי. ... חינוך ילדים, הלימודים מתחילים עם אבחון בדידקטי קיד. ביה"ס איתם עבדנו. עלומים. פתח תיקוה. מענית. רמלה ...

 

 

מכון מרום לאבחון לקויות למידה והפרעות קשב וריכוז

במכון נערכים אבחונים לאוכלוסיה מגוונת, מילדי גן ועד מבוגרים ומאפשר אבחון ולווי אישי ופרטני להורים ולילד, תוך יצירת קשר עם הגורמים המטפלים והמסגרות  החינוכיות השונות. המכון פועל בשיתוף עם אנשי מקצוע בתחומי התמחות שונים  (נוירולוגים, פסיכיאטרים, פסיכולוגים, מורים, קלינאי תקשורת, מרפאים בעיסוק ועוד).

 

 

אבחון דידקטי במכון אותיות

 אבחון דידקטי

תלמידים בכיתות א' - יב', בהפניית ההורים או המערכת הבית ספרית

אבחון דידקטי במכון אותיות נערך ע"י מאבחנות דידקטיות מהשורה הראשונה, בעלות תעודה של מאבחנת דידקטית. האבחון הבסיסי כולל בדיקת כישורי למידה (כגון תפיסה חזותית, תפיסה שמיעתית אינטגרציה ויזו-מוטורית וזיכרון)  ובנוסף, בדיקת מצבו של הילד בקריאה ובכתיבה - על פי המבחנים החדישים ביותר.

מטרת האבחון, המתפרש על פני מספר מפגשים (תלוי בגיל, ברמה וביכולת ריכוז של הנבדק), הנה להוות פלטפורמה להתאמת תוכנית דידקטית טיפולית לתלמיד הכוללת גם אסטרטגיות עבודה ומיומנויות למידה, וכן לתת את ההתאמות המאושרות ע"י משרד החינוך למיצוי הפוטנציאל של הילד.

ניתן להוסיף אבחון דידקטי במתמטיקה ובאנגלית.

 

 

כיוונים אחרים-מרכז רב תחומי לאבחון,טיפול ולמידה.

 

אבחונים דידקטיים מתבצעים בידי מאבחנים דידקטיים, המוסמכים לביצוע אבחונים ומאושרים על  ידי משרד החינוך . האבחון מעניק תמונה אבחונית רחבה בנוגע לקשיים השונים של המאובחן ומאפשר אבחונם של קשיים גם בתחומים שאינם תחומי למידה. אבחון דידקטי יכול לסייע בגילוי קשיים גרפו מוטוריים, קשיים במיומנות זכירה וקשיים בהתארגנות או בקשב. בנוסף, האבחון הדידקטי יכול לסייע בגילוי בעיות רגשיות בקרב המאובחן. אבחונים דידקטיים מאפשרים גם גילוי של נקודות חוזק בקרב המאובחן ובדיקת מיומנויותיו בהשוואה לבני גילו. באבחון באנגלית או בחשבון נבדקת רמת הידע של המאובחן בתחום זה וכן קשייו והחוסרים בתחום.

 

 

בהנהלה גל יאירי M.A .

 

אבחון דידקטי ופסיכודידקטי מתמקדים בחיפוש אחר מקורות קושי בלמידה. ישנם סוגי אבחונים  נוספים רבים - אבחון התפתחותי, ...

 

מרכז תמר הינו מרכז רב מקצועי לייעוץ, אבחון וטיפול בבעיות

הילד, המתבגר והמשפחה

 

 

ד"ר אילנית אלבז שחורי

 

ד"ר אילנית אלבז שחורי, המנהלת המקצועית פסיכולוגית קלינית מומחית בהכשרתה, בעלת נסיון של יותר מעשור בתחום האבחון הפסיכולוגי, הנוירופסיכולוגי, השיקומי והדידקטי ובתחום הטיפול.

 

 

מטרת אתר זה על תכניו השונים הוא לספק מידע בלבד ואין לראות בהם אבחנה רפואית ו/או חוות דעת. תכני האתר אינם מהווים בשום מקרה תחליף להתייעצות אישית עם גורם מקצועי מוסמך. כל שימוש באתר על אחריותם הבלעדית והמלאה של המשתמשים. גלישה באתר מהווה הסכמה מצד הגולש לתנאים אלו.

 

 

עיצוב אתרים, הקמת אתרים, בניית אתרים, מסחר אלקטרוני, סליקה, סליקת כרטיסי אשראי
2017 © www.adhd-test.co.il. כל הזכויות שמורות. | תקנון האתר | הצהרת פרטיות