עישון סיגריות בקרב ילדים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז.

עישון סיגריות בקרב ילדים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז.

 

על פי סקר שפורסם בדוח שר הבריאות על העישון בישראל 2009,בקרב תלמידי כיתות ח,

5% מהתלמידים היהודים ו-2,9% מהתלמידים הערבים מעשנים מדי פעם,וכן כ-1,5% בממוצע מעשנים בכל יום בכיתות אלה.שיעורי העישון גבוהים יותר בקרב הבנים לעומת הבנות.

  

מחקר אחר הראה קורלציה חזקה ביןהפרעות קשב וריכוזלבין עישון וכן. מחקר זה עולה כי מתבגרים עם הפרעות קשב וריכוז,במיוחד עם סימפטומים של חוסר תשומת לב, היו שלוש פעמים נוטים יותר להתחיללעשן.

בשנים אחרונות רבו הדיווחים על שיעורי עישון גבוהים בקרב בני נוער שסובלים מהפרעות קשב וריכוז. מספר הסברים הוצעו לקשר מענייו זה, מהם מתחום הנוירופסיכולוגיה,הגנטיקה וכן ההשפעות הסביבתיות.

 

מתבגרים אשר ניתנות תרופות ממריצות נוטים פחות לעשן מאשר עמיתיהם שאינם נוטליםתרופות ממריצות. מעניין לציין כי, בופרופיון, תרופה נתון לעתים קרובות כדי לעזורלמעשנים להפסיק, נמצא כבעל ההשפעה הפוכה על אנשים עםהפרעות קשב וריכוז,שמחמירה סימנים.

 

 

נשים מעשנות במהלך הריון עשוי להיות בסיכוי גבוה פי שניים ללדת ילד עם בעיותהתנהגותיות כמו להפרעת קשב והיפראקטיביות.מחקר אחר מראה כי עישוןבמהלך הריון הכפילה את הסיכון ללדת ילד עםהפרעות קשב וריכוז עם היפראקטיביות או הפרעות התנהגות אחרות שכוללותהיפראקטיביות ואימפולסיביות.

 

החוקרים מציינים ייתכנו בעיות עם הצגת תוכניות למניעת העישון על ילדים עם תסמיניםשל הפרעות קשב וריכוז.הם חוששים, כי אחוז מסוים של תלמידים צעירים הזקוקים למידע ביותר לאהולכים ממש לקבל את זה" בגלל חוסר היכולת שלהם לשים לב במהלך מצגות או כיתות.ייתכן שנצטרך לקבל יותר יצירתיים כיצד אנו חושבים על לדבר עם הילדים על עישון.

מניעת התפתחות של הפרעות בהתנהגות או שליטה על הסימפטומים של הפרעות קשב וריכוז

הוא גםאפשרי וגם עלול להפחית את העישון .

 

פעילות גופנית מוגברת    

 

עיצוב אתרים, הקמת אתרים, בניית אתרים, מסחר אלקטרוני, סליקה, סליקת כרטיסי אשראי
2017 © www.adhd-test.co.il. כל הזכויות שמורות. | תקנון האתר | הצהרת פרטיות