קשר בין תזונה וסימנים של הפרעות קשב וריכוז.

ההשפעות של הימנעות ממזונות מסוימים אצל ילדים עם הפרעת קשב והיפראקטיביותבעיקר נחקרו בקבוצות  נבחרות של מטופלים.צוות חוקרים מהולנד חקר קשר בין דיאטה שנמנעו מצריכת מזונות עתירי סוכר ותסמינים של הפרעת קשב.

מדובר במזונות עתירי סוכר כמו שוקולד, דברי מאפה מסוכרים, משקאות ממותקים ועוד. כמו כן, מזונות שמכילים חומרים משמרים ותוספים סינטטיים דוגמת צבעי מאכל, חומרי טעם וריח ומייצבי מזון. במזון יש רמות גבוהות של אמונוגלובולין G ש עלול  לגרום תגובות אלרגיות.
מממצאי המחקר פורסמו בכתב העת המדעי
The Lancet.

 

צוות החוקרים גייס 100 ילדים שאובחנו כבעלי הפרעת קשב וריכוז. הם חולקות לשתי קבוצות - אחת קיבלה את תפריט ה-ADHD המיוחד החסר במזונות החשודים כמעוררי תגובה. הקבוצה השנייה קיבלה תפריט בריא ומאוזן ללא החסרת מרכיבי מזון.


מממצאי המחקר עולה כי 78% מהילדים שנמנעו מצריכת מזונות החשודים כבעייתיים הציגו הפחתה משמעותית בתסמינים של ADHD.

 

בבחינת השפעת התפריט על ילדי ה-ADHD התברר כי 78% מאלו שהקפידו על התזונה המיוחדת הציגו הפחתה בתסמינים המטרידים של ADHD. לא רק סימפטומים של ADHD הופחתו בצורה דרמטית, גם תסמינים של ODD (הפרעת התרסה והתנגדות) המאופיינים בעקשנות, מזג חם והתנהגות מתגרה הופחתו משמעותית".

 

בתום חמשת השבועות, עם חזרת הילדים לתפריט התזונתי שכלל מרכיבי מזון שנחשדו כבעייתיים, שבו גם התסמינים.

 

מאמר מציע ראיה מצוינת על הסיבה הבסיסית אפשרי אחר של הפרעת קשבוריכוז, אך יהיה זה מוקדם מדי להסיק התערבות תזונתית כזו תהיה תועלת כלשהי קלינילילדים עם הפרעות קשב וריכוז. צריכים לדעת יותר על אופן ההתערבות.

  

Effects of a restricted elimination diet on the behaviour of children with attention-deficit hyperactivity disorder (INCA study): a randomised controlled trial.

 

 

    להלן הנחיות ה  American Heart Association לתזונה ילדים מגיל שנתיים ומעלה.

 

 

 

 

עיצוב אתרים, הקמת אתרים, בניית אתרים, מסחר אלקטרוני, סליקה, סליקת כרטיסי אשראי
2017 © www.adhd-test.co.il. כל הזכויות שמורות. | תקנון האתר | הצהרת פרטיות